A különböző iparágban működő vállalatok számára legfontosabb a hatékony üzemeltetés, stabil, elégedett vevőkörrel, akik visszatérve újabb és újabb beruházásokat, projekteket rendelnek meg. A cégek, vállalatok számára pedig egyre nyilvánvalóbbá vált, válik, hogy mindezt erős irányítási rendszer nélkül nem tudják végrehajtani, nem tudnak versenyképesek maradni a környezetükben.
Hiszünk abban, hogy ezen rendszerek valós üzemeltetése megtérül a szervezetben, eredmény-orientált minőségtudat kialakításával a veszteségek minimalizálhatóak. A hangsúlyt fektetünk arra, hogy a kiépített rendszert a megrendelő a gyakorlatban is képes legyen eredményesen működtetni és felügyelni.
Ezt támogatják a tanácsadási üzletágunk egyes megoldási javaslatai, képzett szakembereink.
Részletes ajánlatért forduljon Sebestyén László autóipari üzletág vezetőnkhöz:
Beszállítókiválasztás és beszállítófejlesztési programok támogatása, mind erőforrással, mind szakmai támogatással.
Beszállítói auditok:
A mai versenyhelyzetben a cégek nagy többsége már a projekt bevezetések fázisában szembesül problémákkal, amiket nem tudnak hatékonyan megoldani, mert vagy nincs idejük a megcsúszott projektek miatt, vagy nincs szakértő gárdájuk, vagy ha van, nagyon leterhelt, így gyakran előfordul, hogy termék-és gyártástervezési problémák átcsúsznak a szériagyártás fázisába, ahol már eszkalációs folyamatokkal, vevői felügyelettel, sorozatos válogatási költségekkel nem tudja a szervezet ezen helyzetet kezelni, egyre növekvő veszteségekkel és vevői elégedetlenséggel kell számolnia.
Költségoptimalizálási projektjeink keretében azonosítjuk a gyenge pontokat, a veszteséget okozó tényezőket, melyekre Kaizen, Lean, Six Sigma projektek levezetésével, támogatásával megtanítjuk a szervezetet, hogy hasonló projekteket önállóan képesek legyenek elvégezni. Hoshin-kanri (strategy deployement) projektek levezetése.
1. Új projekt bevezetések kapcsán.
2. Szériagyártásokban.
3. Műanyagfröccsöntő cégeknél, technológiai szakembereink, technológiai megoldásokkal tudják a megbízókat támogatni.
4. Lean, Kaizen, Six Sigma projectek tervezése, támogatása, coachingja, felügyelete és értékelése, közben a módszertanok ismertetése.
5. Adatelemzések során, ha túl sok, komplex adat áll rendelkezésünkre, de az összefüggéseket nem találjuk, Six Sigma szakembereink Minitab használattal tudnak segíteni.
6. TPM – Karbantartási rendszerek optimalizálása, fejlesztése is cél lehet.
7. Méréstechnikai területen, mérések elemzése, elvégzése a felszerelt, akkreditált mérőlaborunk igénybevételével és felkészült szakembereink támogatásával.
8. Vevői, beszállítói reklamációk elemzésében, amikor úgy tűnik nincs meg a gyökérok.
Az FMEA a legismertebb kockázatelemzési módszertan.
Mivel minden szabvány kockázatalapú megközelítést követel meg, így használata elkerülhetetlen.
Az OEM világában konkrétan meghatározzák, vagy elvárják a szoftver használatot is.
Az angol szóval coaching (a. m. „edzés”), ritkábban, bár nem teljes pontossággal magyarul üzletszerű tanácsadás személyes, segítő és fejlesztő tevékenység.
A személyes képességeket, meglévő erősségeket azonosítja és fejleszti, segítve ezzel a továbblendülést az elakadások, problémák megoldását. Az ezeket ellátó személy angolul coachnak, magyarul ritkábban tanácsadónak nevezik.
A szolgáltatás igénybevétele során – ugyanúgy, mint más szolgáltatástípusok esetében is – vannak olyan kritikus pontok, amiket érdemes mérlegelni. Ezeket ajánlott szakmai csapatunkkal egyeztetni, mert így kaphat tiszta képet arra vonatkozóan, hogy az adott képzést milyen tematikával érdemes igénybe venni vagy pontosan milyen képzéssel érheti el az elvárt eredményt. Segítségképpen összegyűjtöttük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.
Egy külső szolgáltató megbízása olyan objektivitást biztosít, aminek segítségével tiszta képet kaphatunk azokról a területekről, amelyek jelentősen befolyásolhatják az üzemvitelt, a végső termékek minőségét és a költségeket. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a belső auditor nem végzi jól a munkáját, viszont rendszeresen olyan környezetben auditál, amelyhez szervezeti, szakmai vagy akár személyes szempontokból is kötődik, így önhibáján kívül torzulhat az auditori látásmódja. Az ilyen jellegű kockázatok csökkentése érdekében javasoljuk az audit-szolgáltatások vevői vagy megújító auditot megelőző igénybevételét. Ezek után pedig érdemes a három audit eredményt is összehasonlítani.
Gyakran előfordul, hogy az auditor multiplikált munkakörben dolgozik, így erőforrások szempontjából kritikus a kiszervezése, esetleg nem is áll rendelkezésre erőforrás, amely kiszervezhető.
Előfordulhat, hogy az elköteleződés megszületett, de a szervezet auditorai vagy a rendszere még fiatal, így a tapasztalatot más forrásból kell „beszerezni”.
Kiajánlott szolgáltatásunk a konzultáción átadott információkon alapul, ezért minden projekt díjazása eltérő.
Az árazást befolyásoló két fő tényező a szakmai szint és a ráfordítás mértéke, ezért megvizsgáljuk milyen erőforrás szükséges a projekthez, amely meghatározza a projekt díját.
Minden tanácsadói projektnél a legfontosabb tényező a bizalom kialakulása.
A beérkezett árajánlatok összehasonlítása során vegye figyelembe a költségeket (utazás, szállás) és a kiajánlott konstrukciót (szükséges ráfordítás, mennyiségi egység) is. Ha az időráfordításban jelentős eltéréseket tapasztal, gyűjtsön további különbségeket a tervezett koncepcióra vonatkozóan, így biztos lehet abban, hogy a kiajánlott ráfordítással valóban lezárható a projekt.
A megrendelést követően kérjen szakmai anyagot – időterv, alkalmazott módszertanok, projekt eredmények mérése – a tanácsadótól, hogy átláthassa a jövőbeni projektet.
Érdemes mérlegelni, hogy van-e lehetőség még a tanácsadás megkezdése előtt GAP-analízis végrehajtására, akár belső, akár külső erőforrás igénybevételével.
Székhely: 7633 Pécs, Kerényi Károly utca 10/a
Adószám: 14025800-2-02
Cégjegyzékszám: 02-09-071653
Bankszámlaszám: 10402427-00017805-00000005
1103 Budapest, Gyömrői út 150.
Nyitvatartás: Hétfő-péntek: 8.30-17.00
+36 70 42 49 955
info@tekt.hu